ASM’lerde ‘check-up’ dönemi - Görele Şehit Yüzbaşı Temel Kuğuoğlu Aile Sağlığı Merkezi
ASM’lerde ‘check-up’ dönemi
19 Kasım 2018 Pazartesi - 15:11
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir

Aile sağlığı merkezlerinde (ASM) bu yıl başlatılan risk tarama programı kapsamında, vatandaşların sağlık durumları hakkında muhtemel hastalıkları ortaya çıkmadan önlemek için check-up uygulamasına geçildi.

Vatandaşlar internetten veya Alo 182  çağrı merkezlerinden aile hekimlerinden randevu alarak bu programdan ücretsiz yararlanabilecek. 

Muhtemel hastalık önlenecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uygulamayla ilgili yaptığı açıklamada “Aile sağlığı merkezlerinde bu yıl başlatılan risk tarama programıyla vatandaşların sağlık durumları hakkında muhtemel hastalıkları daha ortaya çıkmadan önlemeyi amaçlıyoruz” dedi.   

Etiketler : sağlık, check-up, asm, görele, ,

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.